1. Electrified
 2. All-Electric
 3. How it works
Spartusis pasirinkimas
VISIŠKAI ELEKTRINIS

KAIP VEIKIA ELEKTROMOBILIAI

Sveiki atvykę į naują Lexus elektromobilių pasaulį, kuriame baterijų įkrovimas nereikalauja didelių pastangų, o elektromobilis Jūsų laukia pasirengęs naujiems toliams.

KELIAUKITE UŽTIKRINTAI

Lexus elektromobiliu Jūs galite nukeliauti gerokai toliau, nei kada nors įsivaizdavote. Patogiai įsitaisykite vairuotojo sėdynėje ir mėgaukitės vairavimu, keliaudami iš vieno miesto į kitą. Būkite tikri: būtinai pasieksite norimą tikslą ir netgi nuvažiuosite toliau.

VIENA ĮKROVA NUVAŽIUOKITE DAUGIAU

Įspūdingas Lexus elektromobilių nuvažiuojamas atstumas – ne riba. Jūs galite jį dar labiau padidinti, pasitelkę naudingus patarimus. Taip sutaupysite ir pinigų, ir sumažinsite kelionės metu sunaudotos elektros energijos kiekį.

ATSIPALAIDUOKITE IR ĮKRAUKITE BATERIJAS

Įkrauti baterijas labai paprasta ir patogu: tiesiog prijunkite įkrovimo laidą į kištukinį lizdą namuose ar garaže. O dar greičiau įkrausite viešoje įkrovos stotelėje. Atraskite visus Lexus elektromobio įkrovos būdus ir sužinokite, kiek užtrunka pilnai įkrauti bateriją.

 •  

  GREITAS ĮKROVIMAS NUOLATINE SROVE (DC)

  51 mins

  Apytikris baterijos įkrovimo nuo 5 iki 80 proc. laikas DC*

  Nuolat augantis greitos įkrovos stotelių tinklas sukurtas tam, kad Jums būtų patogiau nukeliauti ilgesnius atstumus. Baterijos įkrovimo greitis priklauso nuo keleto faktorių, tačiau svarbiausia dedamoji – įkrovos stotelės galia. Pavyzdžiui, 50 kW galios stotelė gali per 30 minučių įkrauti bateriją nuo 0 iki 80 proc. Greitos įkrovos (7-22 kW) stotelėse kai kurių modelių elektromobilius įkrausite per 3–4 val. Beje, dauguma miestuose ir magistraliniuose keliuose esančių viešųjų įkrovos stotelių yra greitos įkrovos.

  Kelionės Europos keliais visad teikia didžiulį malonumą. Ypač žinant, kad visame kelių tinkle įrengta greitojo krovimo stotelių sistema. Tad keliaukite visiškai nesibaimindami, kad pritrūksite energijos, nes bet kurią pakeliui esančią stotelę pasieksite nesunkiai. Jums padės ir Jūsų modernus Lexus elektromobilis: pats suras stotelę ir pasiūlys optimalų maršrutą iki jos. Vėliau praneš, kad galite ramiai tęsti kelionę.

  Tai labai paprasta. Liečiamame automobilio ekrane įveskite kelionės tikslą, o elektromobilio navigacijos sistema nurodys artimiausią kelią iki įkrovos stotelės.

  Atvykę į stotelę, pasimėgaukite šviežia kava. Tiek laiko pakaks įkrauti Jūsų Lexus elektromobilio baterijai: pakaks keliasdešimties minučių.

  Jūsų Lexus programėlė praneša, kad galite tęsti kelionę. Keliaukite į paskirties vietą ar kitą tarpinio sustojimo tašką.

  Šiuo metu visoje Europos Sąjungoje įrengta daugiau nei 100 000 įkrovos stotelių. Šis skaičius per artimiausius 5 metus išaugs iki 2 mln. Kai kurios viešos stotelės yra nemokamos, o dauguma yra valdomos privačių elektros tinklų. Tad, norint jomis pasinaudoti, gali prireikti programėlės Jūsų išmaniajame telefone ar magnetinės kortelės.
 •  

  KINTAMOSIOS SROVĖS (AC) ĮKROVIMAS NAMUOSE

  8 val. 2 min.

  Apytikslis baterijos įkrovimo laikas nuo 0 iki 100 proc. AC*

  Įkrovos stotelę Lexus Wallbox įrengti namuose labai lengva: ji pilnai įkraus bateriją vos per 8 val. Naudodamiesi Lexus Link, Jūs susipažinsite su daugybe naudingų funkcijų ir nustatymų. Pavyzdžiui, maksimalios įkrovos nustatymu, kuris aukštesnėse vietovėse gyvenantiems Lexus savininkams leis išvažiuojant iš namų (leidžiantis nuo kalno su pilnai įkrauta baterija) panaudoti stipresnę regeneraciją.

  Rekomenduojame šį darbą patikėti kvalifikuotam specialistui. Lexus Jums padės rasti patikimą partnerį, kuris atsakingai atliks kroviklio įrengimo darbus. Tikrai būsite ramūs ir užtikrinti patikėję tokį darbą kvalifikuotiems meistrams. Jie pasirūpins, kad kroviklio įrengimas atitiktų visus saugumo standartus.

  Didesnės galios kroviklis Jūsų elektromobilio bateriją įkraus greičiau.

  Kai kurios šalys subsidijuoja iki 75 proc. išankstinės kroviklio kainos.

  Dauguma elektros tiekėjų siūlo žemesnius naktinius ir savaitgalio elektros įkainius. Įkraudami automobilį lengvatiniu tarifu, gerokai sutaupysite.

INOVATYVI BATERIJŲ TECHNOLOGIJA

VISADA SAUGUS

Baterijos, aprūpinančios energija Jūsų Lexus galios agregatą, daugeliu atvejų pakaks tol, kol naudositės elektromobiliu. Tyrimai rodo, kad daugumos elektromobilių baterijos išlaiko 75 proc. talpą jiems nuvažiavus daugiau nei 193 000 km. Kai kurių tyrimų rezultatai dar geresni: baterijos praranda tik 5 proc. talpos elektromobiliui nuvažiavus 80 000 km. Ir dar 5 proc. ridai pasiekus 241 000 km. Turint omeny, kad elektromobilio vairuotojas per metus vidutiniškai nuvažiuoja 15 000 km, daugumai iš jų niekuomet nereikės rūpintis baterijos keitimu.

Baterijos garantija

Ilgai ir patikimai tarnaujančios Lexus elektromobilių baterijos turi pažangias aušinimo ir pašildymo sistemas, o nuo dulkių bei drėgmės yra apsaugotos specialiais guminiais sandarikliais. Jei reguliariai vykdysite techninę priežiūrą įgaliotojoje Lexus atstovybėje Baltijos šalyse, Lexus pasiūlys pratęstą papildomą Jūsų elektromobilio traukos akumuliatoriaus apsaugą. Ji bus taikoma iki 10 metų arba iki 1 milijono kilometrų (kas pirmiau) bei saugos nuo defektų ir (arba) traukos akumuliatoriaus talpos kritimo (žemiau nei 70 % pradinio lygio). Papildoma apsauga galios 1 metus arba iki 15 000 km (kas pirmiau) po techninės priežiūros.

Nėra pagrindo abejonėms

Jūs tikrai esate patikimose rankose: Lexus iki šiol pagamino daugiau nei 1,5 milijono itin saugių hibridinių automobilių, o naujasis Lexus savaime įsikraunantis hibridas ES 300h Euro NCAP bandymų metu buvo paskebtas saugiausiu Elektromobilių ir hibridinių automobilių bei Šeimos automobilių kategorijose.

Pagalvota ir apie baterijų perdirbimą

Panaudotų baterijų perdirbimas – klausimas, jaudinantis visą pasaulį. Lexus čia turi aiškų planą, kaip panaudotos baterijos turi grįžti gamintojams. Kai UX 300e akumuliatorių baterija pasiekia ribą, nuo kurios tampa nebenaudotina, ji saugiai ir atsakingai utilizuojama. Šiuo metu savo atstovybėse surenkame daugiau nei 90 proc. naudotų baterijų. Planuojame šį tiekimo–grąžinimo procentą padidinti iki 100.