1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. ROV Concept Car
Spartusis pasirinkimas
KONCEPCINIAI AUTOMOBILIAI

ROV KONCEPCIJA

Lexus pristato vandeniliu varomą ROV koncepcinį automobilį, sukurtą smagiems ir ekologiškiems nuotykiams

  • Lexus ROV (angl. Recreational Off-highway Vehicle) koncepcinis automobilis suteikia galimybę pajusti prabangaus gyvenimo skonį vairuotojams, norintiems stilingai tyrinėti laukinę gamtą.
  • Automobilis pasižymi drąsiu Lexus dizainu ir aukščiausios klasės meistriškumu.
  • Jis varomas pirmuoju „Lexus“ vandeniliniu varikliu, kuris suteikia vairavimo bekelėje malonumą ateities visuomenės, paliekančios mažesnį anglies dioksido pėdsaką, vairuotojams.

„Lexus“ pristatė naują ROV (angl. Recreational Off-highway Vehicle) koncepcinį automobilį – unikalią vandeniliu varomą transporto priemonę, kuri suteikia galimybę vairuoti beveik neišmetant teršalų ir važiuoti ekstremalia bekele. Šis modelis atspindi „Lexus“ įsipareigojimą užtikrinti, kad malonumą teikiantis vairavimas galėtų egzistuoti anglies dvideginio neišskiriančioje visuomenėje, susitelkusioje į atsakingą mobilumą.

Drąsaus Lexus dizaino įkvėpta nuotykių ieškotojo išvaizda

Lexus ROV koncepcinio automobilio dizaino komanda sukūrė transporto priemonę, atskleidžiančią geriausius išvaizdos bruožus natūralioje aplinkoje. Ji pasižymi tikro bekelės automobilio elementais, kaip antai: nepridengta pakaba, saugos lankais ir masyviomis bekelei skirtomis padangomis, pritaikytomis važiuoti purvu. Automobilio matmenys: 3 120 mm (ilgis), 1 725 mm (plotis), 1 800 mm (aukštis).

Vadovaudamasi į žmogų nukreipta Lexus filosofija, konstruktorių komanda norėjo sukurti tokią transporto priemonę, kokios žmonės tikėtųsi iš prabangių automobilių gamintojo. Konstruktoriai siekė, kad naujasis modelis išsaugotų ROV būdingą tvirtumą ir pajėgumą. Jų sukurtas kėbulas apsaugo keleivius, o darniai integruotos kultinės priekinės Lexus grotelės užtikrina sklandžią priekinės pakabos eigą. Be to, priekiniai sparnai suprojektuoti taip, kad apsaugotų nuo iš po ratų skriejančių akmenų ir tykštančio purvo.

Pakabą dengiantis kėbulas, sujungtas su galinėje dalyje sumontuotu vandenilio degalų baku, apsaugo mechanines dalis ir sykiu perteikia iš Lexus visureigių paveldėtą patvarumą. Tamsūs bronziniai dažai kruopščiai sukurti kartu su lengvu kėbulu ir pakaba, skirta tiek patogiai, tiek jaudinančiai važiuoti bekele. Lexus „L“ motyvo priekiniai ir galiniai žibintai bei galinė LEXUS emblema yra naujausios Lexus dizaino kalbos išraiška.

Viduje įrengtas paprastas prietaisų skydas, suprojektuotas pagal Tazuna koncepciją. Jame akimirksniu pateikiama visa reikalinga informacija, o vairuotojas gali visiškai susitelkti į vairavimą.

Pajuskite „Lexus“ kokybę ir meistriškumą

Naujasis koncepcinis modelis išsiskiria itin aukšto lygio surinkimo kokybe, derančia su prabanga, būdinga meistriškai sukurtam Lexus salono ir išorės dizainui – tokiu dar nepasižymėjo nė vienas ROV automobilis. Prabangios detalės apima odinį vairą ir skulptūrišką pavarų perjungimo svirtį bei sėdynes. Jų amortizavimo elementai švelnina važiavimą nelygiu paviršiumi. Sėdynės aptrauktos patvaria sintetine oda. Sudėtingoms bekelės sąlygoms skirtas pirmasis Lexus vandenilinis vidaus degimo variklis atitiks visus griežtus automobilių gamintojo reikalavimus: tylumą, patvarumą ir patikimumą.

Švari, bet jaudinanti vandenilinio variklio galia

Įgyvendindama anglies dioksido neutralumo tikslus, „Lexus“ taip pat nuoširdžiai siekia suteikti automobilių vairavimo malonumą. Šis ROV koncepcinis automobilis suderina jaudinantį vidaus degimo variklio garsą ir dinamiškai kintantį aukštą sukimo momentą, kurį užtikrina greitas vandenilio degimas; ši savybė, „Lexus“ nuomone, ypač tinka ROV automobiliui.

Ši vandeniliu varomo visureigio koncepcija įkūnija Lexus norą išsaugoti tikrą bekelei skirto automobilio vairavimo malonumą tvaresnėms ateities visuomenėms. Jaudinantį visureigį varantis 1 litro darbinio tūrio vandenilinis variklis veikia kaip įprastas benzininis variklis, tik naudoja aukšto slėgio baką suslėgtam vandeniliui, kuris tiksliai tiekiamas per tiesioginį vandenilio purkštuką. Visų svarbiausia, kad naujasis Lexus vandenilinis variklis beveik neišmeta teršalų, o važiuojant sudeginama ypač nedaug variklio alyvos.

Sukurtas su savitu Lexus Driving Signature

Dėl lengvo tvirtos vamzdinės konstrukcijos kėbulo ir didelės eigos pakabos vairuotojas mėgausis natūraliu automobilio judėjimu, išskirtiniu Lexus Driving Signature ir galimybe važiuoti visur, kur veda troškimas. Vikrų valdymą užtikrinantis dizainas ir našus vandenilinis variklis paverčia dinamiškai ir patogiai vairuoti sukurtą Lexus ROV itin smagiu automobiliu, pasižyminčiu išskirtinėmis visureigio savybėmis.

Lexus Europe vadovas Spiros Fotinos teigia: „Lexus ROV yra mūsų atsakas į didėjančią prabangos prekių vartotojų aistrą gamtai ir nuotykių troškimą. Koncepcinis automobilis sujungia norą kurti aktyvaus gyvenimo būdo produktus ir mūsų naujųjų technologijų, kurios prisideda prie anglies dioksido neutralumo, tyrimus. Be to, šis koncepcinis automobilis ne tik suteikia jaudinančių vairavimo potyrių, bet ir beveik neišmeta teršalų dėl vandeniliu varomo variklio.“