1. Lexus RZ 2023
Spartusis pasirinkimas
LEXUS RZ ELEKTROMOBILIUI

SKIRTAS AUKŠČIAUSIAS EURO NCAP SAUGOS ĮVERTINIMAS

Elektrinis Japonijos gamintojo SUV aukštus įvertinimus pelnė visose saugos kategorijose: už suaugusiųjų saugą skirti 87 proc. galimų balų, tiek pat atseikėta už vaikų saugą, už pažeidžiamų eismo dalyvių apsaugą suteiktas 84 proc. baIų įvertinimas, o dar 81 proc. baIų įvertintas saugos pagalbinių sistemų veikimas.

RZ elektromobilis pasižymi tvirta platforma ir kėbulo konstrukcija, o akumuliatorius saugiai integruotas į važiuoklę. Pasyviąją automobilio saugą didina jau bazinėje įrangoje montuojamos devynios saugos pagalvės. Be to, kaip ir visuose Lexus modeliuose, RZ standartinėje komplektacijoje įdiegtas visapusiškas pažangių saugos ir vairuotojo pagalbos sistemų rinkinys Lexus Safety System+.

Naujausio trečiosios kartos Lexus Safety System+ paketo patobulinimai ir papildymai apima platesnę rizikingų situacijų aptikimo amplitudę. Tarp pagrindinių paketo elementų galima išskirti priešpriešinio susidūrimo aptikimo sistemą, veikiančią su radaru ir vaizdo kamera bei aptinkančią artėjančias transporto priemones, tarp jų – ir motociklus.

  • Dabar naujos kartos sistema tamsiu paros metu gali atpažinti ir dviratininkus. O kartu su nauja posūkio sankryžoje pagalbine funkcija ši sistema aptinka kitus eismo dalyvius sukant į šoną bei gatvę kertančius pėsčiuosius.
  • Netyčinio persirikiavimo įspėjimo funkcija ir eismo juostos sekimo pagalbinė sistema padeda išlaikyti automobilį savo eismo juostos viduryje. Tai ne tik sumažina vairavimo krūvį, bet ir prireikus padeda suvaldyti automobilį.
  • Dinaminė pastovaus greičio palaikymo sistema su radaru leidžia vairuotojui nustatyti atstumą iki kitų eismo dalyvių ir pagreitėjimo lygį, kai atkuriamas norimas greitis. Naudojant naują greičio mažinimo pagal posūkio kreivę funkciją, elektromobilio greitis dabar gali būti automatiškai reguliuojamas atsižvelgiant į artėjančio posūkio laipsnį.
  • Avarinio stabdymo sistema gali sulėtinti elektromobilį ar jį visiškai sustabdyti, jei, pavyzdžiui, vairuotojas staiga sunegaluoja ir nepajėgia pats valdyti automobilio. Kai automobilis atlieka šį veiksmą, jis įspėja kitus eismo dalyvius avariniu signalu.
  • Avarinio sustojimo sistemos aktyvavimo laiką galima paankstinti pagal poreikį. Tam vairavimo monitoriuje galima nustatyti ankstyvesnę reakciją į netinkamas vairuotojo būsenas, kaip antai išsiblaškymas, netinkama sėdėjimo laikysena, užmerktos ar nemirksinčios akys arba neįprasti galvos svyravimai.
  • Dažniausiai proaktyvioji vairavimo pagalba švelniai ir neįkyriai padeda vairuotojui riedant nedideliu greičiu mieste: ji valdo atstumą iki priešais važiuojančių automobilių, taip pat suteikia vairavimo ir stabdymo pagalbą, reaguojant į pėsčiuosius, dviratininkus ar pakeliui stovinčias transporto priemones.

 

Naudodama tokias plataus spektro pagalbos vairuotojui technologijas, Lexus siekia, kad tokie automobiliai kaip RZ būtų vieni saugiausių kelyje.