1. Discover Lexus
  2. Experience Amazing
  3. Sports yacht
Spartusis pasirinkimas
DIZAINAS

LEXUS PRISTATO KONCEPCINĘ SPORTINĘ JACHTĄ

Susipažinkite su mūsų nauja galinga koncepcine 42 pėdų sportine jachta, varoma dviejų 5,0 l Lexus V8 variklių. Ši nuostabi Lexus jachta puikiai papildo Lexus gyvenimo būdo sampratą.

Atsiradimo istorija

Prieš kelerius metus Toyota jūrų departamentas pakvietė TMC prezidentą Akio Toyoda paplaukioti kelias dienas prabangia jachta iš naujos Ponam serijos, kurią įmonė ketino greitu laiku pristatyti Japonijos rinkoje. Akio Toyoda, kaip Lexus vairavimo meistrą, sužavėjo turbodyzelinių variklių galia, lengvas valdymas ir ištobulintos korpuso konstrukcijos stabilumas, o kaip Lexus International prekės ženklo rinkodaros direktorius jis atkreipė dėmesį į stilingose ir prabangiose jachtose slypinčias galimybes plečiant Lexus gyvenimo būdo sampratą.

Tai tapo paskata Toyota jūrų departamentui apmąstyti, kaip premium klasės jachta galėtų padėti Lexus prekės ženklui įsiskverbti į naujas aktyvaus gyvenimo būdo ir pramogų sritis. 2017 m. sausio 12 d. Di Lido saloje, Biskeino įlankoje, Majami Byče (Florida) Lexus pristatė šio projekto rezultatą – veikiantį eksperimentinį Lexus sportinės jachtos pavyzdį.

 

Dizainas

Prašymas sukurti atvirą sportinę 6–8 žmonių vienadieniam poilsiui skirtą jachtą, varomą dviejų galingų Lexus V8 variklių ir išsiskiriančią šiuolaikiniu dizainu bei lengvu valdymu, buvo perduotas Lexus dizaino centrui Toyota City (Japonija).

2015 m. vasarą projektuotojų koncepcijas įvertino vyriausiasis vykdomasis direktorius Tokuo Fukuichi, Lexus International Co. pasaulinio dizaino direktorius ir prezidentas bei vyriausiasis vykdomasis direktorius, vadovaujantis Toyota jūrų departamentui, Shigeki Tomoyama ir koncerno prezidentas Toyoda.

Lexus dizaino centrui šis projektas buvo labai įdomus ir naudingas: jis sužadino mūsų kūrybines galias ir privertė vaizduotę ieškoti naujų dizaino ir gyvenimo būdo idėjų už mums gerai pažįstamo automobilių pasaulio ribų.“ Toyota jūrų departamentas tobulino atrinktą projektą visus 2015 metus, projektuodamas konstrukciją ir visas bortines laivo sistemas.

Majamyje pristatyta Lexus sportinės jachtos koncepcija yra vienintelis pagal specialų užsakymą sukurtas egzempliorius, kurio serijinė gamyba nenumatyta. Šio vienetinio modelio gamybą Toyota jūrų departamentas patikėjo Pulaski mieste (Viskonsinas, JAV) įsikūrusiai įmonei Marquis-Carver Yacht Group. Ši įmonė yra žinoma savo inžineriniais ir gamybos pajėgumais bei solidžia rankinio darbo su stambiomis kompozicinėmis konstrukcijomis patirtimi.

Ypatybės

Lexus koncepcinės sportinės jachtos dizaino pagrindą sudaro be siūlių tarpusavyje sujungti viršutinis denis ir išorinis korpusas, kurie įrėmina vidinę laivo erdvę. Kiekviena dalis – vientisas poliuretaninės dviejų komponentų epoksidinės dervos masyvas, armuotas anglies pluošto audiniu. Ši kompozicinė medžiaga vadinama anglies pluoštu sutvirtintu plastiku (CFRP).

CFRP technologija plačiai naudojama gaminant lenktyninius automobilius ir superautomobilius, tokius kaip Lexus LFA, galingus orlaivius, sportines slides ir dviračius, taip pat pasaulinės klasės lenktynines jachtas.

Lexus sportinės jachtos koncepcijoje panaudota unikali CFRP konstrukcija leido „sutaupyti“ apie 1000 kg svorio, lyginant su analogiškomis jachtomis, pagamintomis iš stiklo pluoštu sutvirtinto plastiko (FRP). Pakopinė povandeninė korpuso dalis sumažina vandens pasipriešinimą ir pagerina laivo valdymą plaukiant dideliu greičiu.

Koncepcinėje jachtoje įrengti du 5,0 l V8 benzininiai varikliai, sukurti Lexus RC F kupė, sportiniame GS F sedane ir naujajame grand tour klasės LC 500 montuojamo galingo 2UR-GSE variklio pagrindu.

Šių variklių galia siekia daugiau nei 440 AG / 446 DIN AG / 328 kW. Jie su pora hidrauliniu būdu valdomų stacionarių/pakabinamų laivagalio pavarų leidžia išvystyti iki 49 mylių per valandą arba 79 km/h (43 mazgų) greitį. Jachtos švartavimą palengvina laivo priekio valdymo įrenginys su vairasvirte.

Borto sistemas kapitonas stebi ir valdo spalvotame jutikliniame ekrane prie vairalazdės: čia rodomi GPS navigacijos sistemos, paviršiaus radaro ir povandeninio hidrolokatoriaus duomenys, taip pat skaitmeniniai grafikai, apšvietimo nustatymai ir pramoginių sistemų pranešimai. Kapitono sėdynė reguliuojama elektra. Nulenkti jos porankiai virsta atskiromis sėdynėmis šonuose ypatingiems svečiams.

Priekinė keleivių kajutė išsiskiria Lexus prabangia odine apdaila, papildyta detalėmis iš medžio ir stiklo. Kajutės lubų aukštis leidžia atsistoti visu ūgiu. Šešiavietė sofa su stalu ir oro kondicionierius sukuria komfortiškas sąlygas visaverčiam poilsiui.

Kambuze įrengta dviejų degiklių viryklė, kriauklė ir įmontuotas šaldytuvas. Dailiai dekoruotame galjune įrengtas dušas.

Integruota pramoginė garso ir vaizdo sistema prijungta prie tinklų (4G Wi-Fi ir WAN). Garsą atkuria Revolution Acoustics garsiakalbiai, paslėpti po lubų plokšte, su Mark Levinson® Reference skaitmeniniu stiprintuvu.

 

 

 

DUOMENYS

Bendras ilgis 12,7 m
Bimsas (plotis) 3,86 m
Naudingoji apkrova 8 žmonės
Bendra galia 885 AG / 897 DIN AG / 660 kW
Maksimalus greitis 43 mazgai

Bendroji informacija

Toyota Motor Corporation padalinys Lexus įkurtas 1989 m. Jam buvo patikėta kurti bei gaminti geriausius per visą istoriją automobilius ir teikti aukščiausio lygio paslaugas klientams. 2011 m. pradėjo veikti vidaus įmonė Lexus International, kurios užduotis buvo koordinuoti visas pagrindines Lexus strategijas, produktų planavimo, projektavimo, konstravimo bei gamybos veiklą.

1997 m. įkurtas Toyota Motor Corporation (TMC) jūrų departamentas (Marine Business Department), atsakingas už premium klasės jachtų gamybą, naudojant pažangias technologijas ir kokybės kontrolės metodus, ištobulintus kuriant prabangius automobilius. Toyota jūrų departamento sukurtą Ponam laivų seriją sudaro sportinės-žvejybos valtys iš stiklo pluošto (7,9 ir 8,5 m ilgio) ir prabangūs pramoginiai kateriai (9,5, 10,7, 11,3 ir 13,7 metro ilgio) su patvariais ir triukšmui atspariais korpusais, suvirintais naudojant aliuminio lydinį A5083.

Ponam modeliai komplektuojami su galingais turbodyzeliniais varikliais, sukurtais prabangiuose Lexus visureigiuose montuojamų variklių (GX 300d – 3,0 l 4 cilindrų turbodyzelinio ir LX 450d – 4,5 l V8 dyzelinio su dviem trubokompresoriais) pagrindu.

Toyota Ponam serija yra premium klasės jachtų lyderė Japonijos rinkoje. Nuo 1998 m. iki 2002 m. Toyota jūrų departamentas taip pat kūrė ir gamino Epic serijos sportinius katerius iš stiklo pluošto vandens slidėms ir vandenlentėms (daugiausia JAV rinkai). Visi šie kateriai buvo varomi to paties 4,0 l 1UZ-FE DOHC benzininio V8 variklio, koks buvo montuojamas Lexus LS 400 prabangiame sedane.

Marquis Yachts, LLC – Pulaski mieste (Viskonsino valstija) įkurta nepriklausoma privataus kapitalo bendrovė, kuri projektuoja, konstruoja ir gamina Marquis Yachts bei Carver Yachts prekių ženklais pažymėtas jachtas. Geriausias Marquis serijos modelis – trijų lygių 22,3 m ilgio prabangi jachta su korpusu, deniu ir antstatu iš stiklo pluoštu sutvirtinto plastiko (FRP).